Eglė Kernagytė. Ne mes tarnaujame daiktams.

Savo požiūriu apie dėvėtus vaikų drabužius ir įspūdžiais apie neseniai startavusį interneto portalą www.kidibam.lt, internetinę kokybiškų dėvėtų vaikų drabužių ir avalynės parduotuvę, dalinasi Eglė Kernagytė, dviejų padaužų – 2.4 m Džiugo ir 7 m Vėjo, mama. Kol mes kalbėjomės, mažieji vyrukai itin aktyviai domėjosi tiek pokalbio tema, tiek surūšiuotais atiduoti savo pačių išaugtais drabužiais. O šalia viso to dar ne vieną kūlverstį spėjo padaryti. Ypatingai aktyvus buvo Vėjas, kuriam jo vardas ypatingai tinka. Jis antrino mamai ir vis pridėdavo savo komentarą.

Ką manote apie dalinimąsi išaugtais vaikų drabužiais?

"Aš labai palaikau idėją keistis ir dalintis vaikų drabužiais. Mano vaikai, ypatingai Vėjas, labai aktyvūs”, šypsosi Eglė. “Kartais pastebiu, kad naujai nupirkti Vėjo džinsai suplyšta po kelių savaičių, tad kartais tiesiog apsimoka iš antrų rankų nusipirkti. Jam grįžus iš mokyklos matau, kad antrą kartą to paties drabužio nebeišeis aprengti. Ir nematau tame nieko bloga. Gi nesedės vaikas ant suolelio rankų susidėjęs, jis išsidūksta, o suplyšę keliai – ne bėda. Kaip sako mano vyras, ir aš jam pritariu, ne mes tarnaujame daiktams, o daiktai turi tarnauti mums.”

egle kernagyte

Iš kur į Jūsų namus atkeliauja dėvėti daiktai? Ar nesibodi savų vaikų tokiais drabužiais rengti?

Pastebiu, kad pas mus Lietuvoje vis dar gyvas toks kvailas supratimas, kad jei perki dėvėtus – tai esi biednas. Tuo tarpu pasaulyje tai labai populiaru ir seniai to nebėra. Netgi madinga. Štai kartais nusiperku dėvėtus batus vaikams, sau, ir dėvime juos be gailesčio. Be to vienas nuostabus žmogus man yra pasakęs, kad dėvėtų drabužių parduotuvėse galima rasti kitokių, įdomių ir neeilinių daiktų. O tokie man itin patinka. Žinoma, spintoje apstu daiktų ir įprastose parduotuvėse įsigytų. Bet ir čia racionaliai elgiuosi, kažkada draugė išmokė taisyklės – žieminius batus pirk vasarą, o vasarinius - žiemą. Taip ir elgiuosi. Geriau už tuos sutaupytus pinigus nueiti kur skaniai visa šeima pavakarieniauti, į kiną, ar kaupti kelionei.

egle kernagyteB

Lietuviai turi daug nuostatų, net kartais baimių pirkti dėvėtus drabužius. Kas svarbu Jums?

Aš tikrai jokių nuostatų neturiu. Nemanau, kad verta dėl to kvaršinti sau galvą. Šiuo atveju renkuosi daug paprastesnį kelią – tiesiog naiviai tikėti, kad tos antros rankos - geros rankos. Žinoma, dažnai dėvėti daiktai į mūsų namus atkeliauja iš giminių, pažįstamų. Daug keičiamės šeimoje, mat brolis taip pat turi du berniukus, tai daug drabužių čia keliauja ratu. Bet naudojame ir kitus būdus. Kažkada mama pasakojo įspūdžius apie pirmą vizitą į second hand parduotuves JAV, kur akys raibo nuo kokybiškų ir tikrai gerų daiktų. Tas buvo seniai, bet reikia pasakyti, kad jau ir pas mus dabar tokios parduotuvės visiškai padorios ir visai smagu į jas užeiti.

Kalbant apie mūsų projektą KIDIBAM, ar rekomenduotum tokiu būdu naudotis savo draugams, auginantiems vaikus? 

Aš jau rekomendavau! Puiki idėja ir labai palaikau. Nėra priežasčių kaupti išaugtų vaikų drabužių, geri ir nenudėvėti privalo iškeliauti kitiems vaikams. Be to tikrai patogus būdas. Beje esu rekomendavusi net savo draugėms, gyvenančioms užsienyje. Jos, prieš atvykdamos į Lietuvą, apsiperka ir grįžusios pasiima. Kokybiški ir nenudėveti, ko daugiau reikia taip sparčiai augantiems vaikams. Galbūt pasikartosiu, bet aš galvoju, kad nuolat leisti tik pinigus brangiems drabužiams neracionalu. Yra daug geresnių būdų kur tuos pinigus išleisti. Juk pinigais nelyja.

egle kernagyteC

2014 Vasario 16
Bookmark and Share
5 komentarai Komentuoti
EVE07lina, 2014 02 18, 12:31

Labai gražu :)

KLIUSOVA, 2014 02 24, 17:22

labia prasiau gal galite padovanoti rubu vaikams mano

ineta1991, 2014 04 30, 13:51

kliusova kokio amziaus reikia?

SHAIBLEZ, 2014 05 11, 17:38

PADEKIME,NELIKIME ABEJINGI KUDYKELIO SKAUSMUI: https://www.facebook.com/groups/234685803405034/

SandraDikcikdak, 2014 11 21, 10:35

labia prasiau gal galite padovanoti rubu vaikams mano 2 metu mergytiai ir 8 menesiu berniukui