Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip galiu įsigyti man patinkantį daiktą?

Jeigu radai tau patinkantį drabužį, aksesuarą ir nori jį įsigyti, mainyti, gauti nemokamai (žiūrėk daikto aprašyme nurodytas sąlygas), spausk mygtuką "Noriu". Atsidariusiame žinutės lauke gali parašyti daikto savininkui. Kartu vėliau sutarsite, kaip patogiausiai abiems bus daiktą atsiimti.

Ką galiu parduoti, mainyti ar atiduoti tinklapyje tarpmergaičių.lt?

 • Drabužius, kosmetiką ir aksesuarus, kurių tu nebedėvi, tačiau jie yra puikios būklės ir gali būti dėvimi kitų.
 • Daiktai, kuriems tavo namuose nepakanka vietos, jie tau pabodo, juos nori pakeisti kitais.
 • Drabužiai, kurie tau yra per dideli, per maži ar tiesiog tu pakeitei nuomonę juos įsigijusi.
Daiktai, kurie yra prastos būklės, neturėtų būti talpinami tinklapyje. Gerbkime vieni kitus ir pardavinėkime geros būklės daiktus.
Nelegalių ar kitaip draustinų daiktų puslapyje talpinti negalima.

Kaip patalpinti daiktą tinklapyje tarpmergaičių.lt?

Tai labai paprasta ir užtrunka vos kelias minutes. Nuspręsk, kokį daiktą nori parduoti, išmainyti ar atiduoti. Nufotografuok taip, jog matytųsi daikto kokybė, spalvos, stilius. Gali nusifotografuoti pati vilkėdama drabužį, kurį ketini talpinti tinklapyje, jog kiti geriau matytų, kaip drabužis atrodo dėvimas. Talpindama daiktą tinklapyje būsi paprašyta jį apibūdinti, nurodydama dydį, sudėtį, spalvas, kitą papildomą informaciją. Tam, jog pirkėjai lengvai rastų tavo daiktą, galėsi sukurti papildomus raktinius žodžius, apibūdinančius daiktą, ir galiausiai nustatyti kainą. Tokiu būdu daiktas bus patalpinamas tinklapyje, kur visi jį galės rasti ir įsigyti.

Kodėl mano parduodami daiktai buvo pašalinti iš tinklapio?

Yra keletas priežasčių, kodėl moderatoriai gali ištrinti jūsų skelbiamus daiktus.

- Jeigu daiktą pristatančios nuotraukos yra pasiskolintos iš interneto ir nei viena nuotrauka nerodo tikrojo parduodamo daikto. Nuotraukos iš interneto paprastai yra reklaminio pobūdžio ir nenurodo, ar daiktą išties turite, ir kokios jis yra būklės. Internete esančią reklaminę produkto nuotrauką galite talpinti kaip papildomą (antrą-penktą).

- Jeigu pateiktose nuotraukose daiktas yra itin prastai matomas, iš jų negalima spręsti apie daikto būklę, medžiagą ar pan. Taip dažniausiai nutinka, jeigu daiktas fotografuojamas mobiliuoju telefonu, iš arti fotografuojamas daiktas nėra sufokusuotas, nuotraukos itin mažos apimties ar pan.

- Parduodamas daiktas yra prastos kokybės, nešvarus ar pan.

- Jeigu skelbiami daiktai priklauso jums, kaip fizinės parduotuvės savininkei, ir yra pardavinėjami išorinėse parduotuvėse, t.y. jeigu jūs užsiimate naujų drabužių prekyba.

- Jeigu jūsų skelbiami daiktai neatitinka tinklapio kategorijų, pvz. parduodate knygas, namų apyvokos daiktus ar pan.

- Jeigu tinklapio nariai pranešė arba moderatoriai aptiko, jog narės publikuojami daiktai iš tiesų jai nepriklauso, o yra nukopijuoti nuo kitų narių ar kitų tinklapių. Tokiais nariais vėliau nėra pasitikima bei jų skelbimai yra trinami ir ateityje.

- Jeigu užsiimate komercija, pardavinėjate skirtingų dydžių tuos pačius drabužius, užsakinėjate daiktus iš kitų elektroninių parduotuvių.

- Jeigu parduodamas daiktas patalpintas neteisingoje kategorijoje

- Jeigu užsiimate komercija, pardavinėjate skirtingų dydžių tuos pačius drabužius, užsakinėjate daiktus iš kitų elektroninių parduotuvių. Užsakančioms prekes iš internetinių parduotuvių yra skirta ši forumo tema (http://tarpmergaiciu.lt/forumai/66/kita/uzsakymai-is-internetiniu-parduotuviu), jeigu platinate kosmetiką, jums taip pat skirta tema forume (http://tarpmergaiciu.lt/forumai/67/kita/kosmetikos-kitos-produkcijos-platintojai).

Sąrašas gali būti negalutinis. Administracija pasilieka teisę skelbimus pašalinti, jeigu jie nėra tinkami šiam tinklapiui ir dėl kitų priežasčių.

Kokie yra mokesčiai perkant/parduodant tinklapyje tarpmergaičių.lt?

Visiškai jokių, visa tai yra nemokama. Gali užsiregistruoti ir talpinti tiek daiktų, kiek nori parduoti, mainyti ar atiduoti. Kiekvienam daiktui skiriamos trys nuotraukos.

Kaip saugiai pirkti atsiskaitant banko pavedimu?

štai keletas patarimų, kaip saugiai pirkti internetu:

- Pirmiausia įisitikinkite, jog narys, iš kurio perkate, atrodo patikimai, peržiūrėkite jam paliktus kitų narių atsiliepimus, tų narių profilius.

- Atkreipkite dėmesį į nario profilio nuotrauką. Jeigu jos kampe yra geltonas šauktukas, šio nario elektroninio pašto adresas nėra patvirtintas. Mes juk norime bendrauti su žmogumi, kuris pateikia tikrąjį savo elektroninio pašto adresą komunikacijai.

- Peržvelkite parduodamų daiktų nuotraukas, ar jose tas pats žmogus, ar nuotraukų fonas kartojasi, ar visos nuotraukos kažko įtartinai skirtingos.

- Visus susirašinėjimus vykdykite šiame tinklapyje, nesutikite susirašinėjimų tęsti Skype, mobiliosiomis žinutėmis ar kitur už tinklapio ribų. Susirašinėjimai liks mūsų sistemoje, todėl reikalui esant, galėsime juos atsekti.

- Galiausiai, jeigu vykdote banko pavedimą, įsitikinkite, jog asmuo jums pateikia savo sąskaitos numerį, o pavedimo paskirties skiltyje visuomet įrašykite daikto, kurį perkate, pavadinimą, ir jog pirkimą vykdote per tarpmergaičių.lt

Kaip užsiregistruoti tinklapyje tarpmergaičių?

Tai labai paprasta, užtrunka tik keletą akimirkų ir yra visiškai nemokama. Registruodamasi turėsi sugalvoti savo kaip narės vardą, kuris atspindės tave kaip pirkėją/pardavėją, pateikti savo elektroninio pašto adresą, kuriuo administracija tau galės siųsti pranešimus, sugalvoti slaptažodį ir jo nepamiršti. Užsiregistruoti taip pat gali naudodama savo Facebook arba ONE.LT vartotojo duomenis.

Kodėl mano el. paštas nėra patvirtintas?

Užsiregistravusi tinklapyje į savo el. paštą gausite nuorodą. Ją reikia paspausti, kad patvirtintumėte savo el. pašto adresą. Jeigu šio laiško nerandate arba negavote, spauskite šią nuorodą pakartontiam patvirtinimo laiško siuntimui (turite būti prisijungęs/usi): išsiųsti patvirtinimo laišką

Kaip skaičiuojamas nario įvertinimas?

Top 50 narių įvertinimai skaičiuojami atsižvelgiant į gautų atsiliepimų kiekį bei teigiamumą (svarbiausia komponentė), iki šiol parduotų daiktų (galioja, jeigu pažymėjote "Parduota", o vėliau skelbimą ištrynėte) bei turimų skelbimų skaičių, sukurtų derinių kiekį, taip pat nario paliktus atsiliepimus, kurie rodo aktyvumą bendruomenėje. Įvertinimai atnaujinami kasdien, o rodyklė šalimais rodo, kaip pakito nario įvertinimas per dieną.
Sukčiavimai, dirbtinai keliami nario įvertinimai bus griežtai baudžiami, narys gali būti blokuojamas be perspėjimo.

Kas yra profilio nustatymai ir statistika?

Šios funkcijos pagalba jūs galite keisti savo parduotuvės išvaizdą naudodama unikalią afišą, pavadinimą, kurdama skyrius bei jiems priskirdama skelbimus. Ši funkcija jums taip pat leidžia sekti profilio bei skelbimų statistiką dienomis, savaitėmis, mėnesiais. Daugiau apie tai bloge.

Kaip veikia komentarai po skelbimu?

Portalo nariai gali komentuoti kitų narių skelbimus. Verta atkreipti dėmesį, jog kaip ir visame portale, taip ir čia galioja pagarbos taisyklės. Negalima komentarų naudoti koneveikti, šmeižti. Skelbimo savininkas turi galimybę panaikinti bet kokius po jo skelbimu paliktus komentarus.

Susidūriau su problema talpindama nuotraukas.

Jeigu susidūrei su problema talpindama nuotraukas, pasitikrink, ar viską atlikai teisingai. Štai sąrašėlis, į ką turėjai atkreipti dėmesį:

 • Nuotraukos plotis turėtų būti nemažesnis kaip 570 pikseliai. Idealiausiai jis turėtų neviršyti 1000 pikselių. Daugelis skaitmeninių fotoaparatų naudoja didelio dydžio nuotraukas, tad sumažink jas prieš talpindama tinklapyje tarpmergaičių.lt
 • Nuotraukos turėtų užimti nedaugiau kaip 10MB, tačiau tokio dydžio nuotraukas įkelti gali ilgai užtrukti. Rekomenduojamas dydis iki 2MB
 • Pasitikrink, ar talpinamas nuotraukos failas tikrai yra .jpg, .gif ar .png formato. Animuoti .gif failai negali būti talpinami
 • Nuotrauka turi būti RGB spalvų režimo, kuris yra optimizuotas internetui. CMYK spalvų režimas skirtas spaudos darbams
 • Įsitikink, jog "Firewall" nustatymai neblokuoja nuotraukų talpinimo internete. Taip gali nutikti, jeigu nuotraukas stengiesi talpinti būdama darbe, kuriame ribojamas interneto vartojimas. Pabandyk, pakeisti "Firewall" nustatymus arba nuotraukas įkelk iš namų

Kokio dydžio nuotraukas galiu įkelti?

Optimalus nuotraukos dydis yra nemažiau kaip 570 pikselių pločio. Rekomenduojame kelti nuotraukas, kurių plotis 800-1000 pikselių. Didesnes nuotraukas gali būti sunku talpinti. Nuotraukos turėtų užimti nedaugiau kaip 10MB.

Ar galiu pasikeisti savo vartotojo vardą?

Tavo vartotojo vardas negalės būti pakeistas, tad stabtelk ir apsvarstyk, kokį vartotojo vardą nori turėti.

Kaip sumokėti pardavėjui?

tarpmergaičių.lt nerenka jokių mokesčių nuo jūsų sandorių. Radusi tau patinkantį daiktą, susisiek su jo savininku bei susitark, kokiu būdu gali sumokėti - naudoti paypal mokėjimo būdą, banko sąskaitą ar susitikti.

Kokios yra naudojimosi forumais taisyklės?

Forumai - mūsų paplepėjimams bei minčių pasidalijimui skirta vieta. Todėl čia kaip ir visame tinklapyje bei realiame gyvenime, galioja tos pačios taisyklės - gerbi viena kitą, bendrauti mandagiai, nesikeiksnoti. Pageidaujama rašyti lietuviškomis raidėmis, jog galėtume paprasčiau rasti mus dominančias temas ateityje. Norėdami pakeisti forumo temos vietą sąraše, naudokite šalimais teksto esančias žalias rodykles. Kiekviena turime galimybę sukurti mums rūpimas forumo temas, kviesti jose diskutuoti. Šalia narės profilio nuotraukos matoma, kiek forumo žinučių ši narė yra parašiusi.

Forumo tema ar įrašai šalinami, jeigu:

 • temos ar įrašo turinys akivaizdžiai reklaminio pobūdžio, kviečiantis į nario anketą ar skelbimą, reklamuojamas prekių platinimas ar pan., tema nekelia klausimo, nekviečia kitų narių diskutuoti, dalintis nuomone;
 • tokia pati tema jau egzistuoja. Prieš talpindama forumo temą, pasistenkite peržvelgti, ar tokia tema tikrai nėra paskelbta anksčiau. Galbūt jums rūpimas klausimas jau išgvildentas.
 • temos ar įrašo tekstas rašomas tik didžiosiomis raidėmis. Gerbkime vieni kitus ir rašykime ne tik lietuviškomis raidėmis, tačiau ir tvarkingu tekstu;
 • temą ar įrašą sukūręs narys vartoja necenzūrinius žodžius;
 • tema sukurta netinkamame forume;
Nariams, kurie nepaiso šių taisyklių, teršia forumus nuolatine reklama, kuria temas ir/ar įrašus netinkamose temose, gali būti blokuojami be išankstinio įspėjimo.

Kas yra Aukcionai?

Forume Aukcionai galite skelbti aukcioną konkrečiam savo daiktui parduoti. Temoje būtinai turite nurodyti nuorodą į parduodamo daikto skelbimą, pradinę daikto pardavimo kainą, aukciono trukmę. Merginos jūsų temoje turės galimybę skelbti savo siūlomą kainą, už kurią įsipareigoja šį daiktą įsigyti sėkmės atveju. Nurodytam aukciono laikui pasibaigus daiktas turi būtinai būti parduodamas aukciono laimėtojai.

Aukciono sukūrėja privalo aukciono temą sekti, o jam pasibaigus pageidautina, jog nebeaktuali tema būtų pašalinama pačios ją sukūrusios narės.

Kaip galėčiau prisidėti prie tarpmergaiciu.lt idėjos?

Būkite aktyvios, pavyzdingos, draugiškos bendruomenės narės, papasakokite apie šią idėją draugams, pažįstamiems, giminaičiams. Jeigu norite parašyti apie tarpmergaiciu.lt savo bloge, mokyklos, universiteto laikraštyje, tinklapyje, norite interviu iš tinklapio kūrėjų, parašykite mums [email protected], mes mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.

Kas yra deriniai?

Deriniai yra nuolatos atsinaujinantis sarašas suderintų daiktų, kuriuos į galeriją sudėjo patys nariai.

Deriniai yra nuolatos atsinaujinantis sarašas galerijų, kurios sukurtos pačių narių. Deriniai sudaromi pasirinkus vieną daiktą ir prie jo priderinus kitus pagal sukurtas temas, siūlomas progas. Kurdami derinius galite įtraukti jums patikusius drabužius, bandyti derinti su skirtingais daiktais. Ribos jūsų sukurtų derinių skaičiui nėra. Deriniai gali būti komentuojami, jais dalijamasi. Jie taip pat yra reitinguojami.

Deriniai nėra priemonė savo daiktams reklamuoti, priešingai, šie skirti pasidalinti jūsų rastais puikiais daiktais, rekomenduoti juos suderintus kitiems. Tarpmergaiciu.lt administracija atrinktus derinius gali naudoti reklaminiams tikslams.

Kaip ir visame tinklapyje taip ir deriniuose galioja bendrosios taisyklės, kurios narius kviečia būti mandagius, pagarbius kitiems. Todėl derinių komentaruose negalima keiktis ar komentuoti tik dėl noro pakenkti kitiems.

Derinių taip pat negalima naudoti kaip reklaminės priemonės sau ar neigiamai akcentuoti kitą narį.

Derinio pavadinimas, aprašymas ar turinys negali būti rasistinio, užgauliojančio pobūdžio.

tarpmergaičių.lt pasilieka teisę šalinti derinius, blokuoti neigiamai besielgiančio nario anketą be įspėjimo.

Ar galiu turėti daugiau nei vieną parduotuvę?

Vienas asmuo gali turėti daugiau nei vieną parduotuvę. Norėdama užregistruoti dar vieną vartotoją, turėsi pateikti jau kitą elektroninio pašto adresą. Vartotojo vardas ir elektroninio pašto adresas yra unikalūs identifikatoriai tarpmergaičių.lt sistemoje, kurių kiekvienas gali būti susijęs tik su viena parduotuve.

Kaip galiu pranešti apie įtartiną daiktą ar dialogą?

tarpmergaičių.lt yra skirta atsakingai bendruomenei, tad pastebėjus įtartiną nuotrauką, aprašymą, nepatikimą narį, imkis veiksmų ir pranešk tarpmergaičių.lt administracijai. Tai gali padaryti paspaudusi "Pranešti" mygtuką ties įkeltu daiktu ar pranešti mums elektroniniu paštu [email protected].

Ką reiškia užrašas profilyje "Narys blokuotas"?

Jeigu matote šalimais nario profilio nuotraukos užrašą "Narys blokuotas", vadinasi, šis narys buvo nesąžiningas kitų narių atžvilgiu (pasisavino ne savo nuotraukas, įžeidinėjo, neišsiuntė įsigytos prekės, pan.) Šie nariai negali būti aktyvūs TM bendruomenėje, kelti skelbimų, palikti atsiliepimų. Tačiau vis dar gali atsakyti į žinutes, jog susitartų, kaip išspręs apgavystes. Administracija pasilieka teisę blokuoti narį be įspėjimo.

Ką reiškia šauktukas profilio nuotraukos kampe?

Šis šauktukas rodo, jog narys nėra patvirtinęs savo elektroninio pašto, kuriuo prisiregistravo tinklapyje. Bendraujant su kitais nariais norisi matyti, jog narys įvedė egzistuojantį ir naudojamą elektroninio pašto adresą.

Man nebepatinka daiktas, po kuriuo kažkada paspaudžiau "Patinka", ką daryti?

Jeigu nebenorite, jog daiktas būtų jūsų mėgstamųjų sąraše, užeikite į daikto skelbimą bei po nuotrauka paspauskite "Nebepatinka".